W ciągu dwóch semestrów akademickich studenci realizowali trzy projekty we współpracy z firmą Komputronik, dystrybutorem sprzętu IT, rozwijającym nową koncepcję biznesową w zakresie oferty wyposażenia współczesnych firm i biur, oraz Spółką Celową Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. W pierwszej kolejności studenci zmierzyli się z tematem SMART-OFFICE / HOME-OFFICE. Zadaniem było zaprojektowanie otwartej, zmiennej, minimalistycznej struktury „para-meblowej”, niosącej złożone funkcje, związane z pracą, nauką i rozrywką. Drugim tematem było hasło INFO-POINT, dotyczące pracy zespołowej i komunikowania się w firmie, przedsiębiorstwie czy organizacji. Ostatnim tematem był EKSPOZYTOR A*B*C*, czyli projekt struktury umożliwiającej wystawianie, przechowywanie, gromadzenie, zestawianie czy konfigurowanie elementów z zakresu współcześnie produkowanego osprzętu/urządzeń z dziedziny tzw. „smart home experience”. Powstałe projekty zaskakiwały kreatywnością myślenia o przedstawianiu rozwiązań, które pomimo wykorzystania nowoczesnej technologii  powinny być intuicyjne i przyjazne w kontakcie. Wybrane projekty zainteresowały firmę, możliwości zaadaptowania koncepcji są rozważane.

• Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 19.10.2022, 11:56