Nowe wizje wnętrz dla ORSK.

Współpraca z Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalem Klinicznym im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

W ramach współpracy między Wydziałem Architektury Wnętrz i Scenografii UAP a Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalem Klinicznym im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (ORSK), studenci kierunku Architektura Wnętrz mieli okazję pracować nad koncepcją aranżacji wnętrz powstającego budynku szpitala ORSK w Poznaniu zaprojektowanego przez biuro architektoniczne CDF Architekci. Projekt zakładał organizację cyklu zajęć, spotkań i szkoleń, skoncentrowanych na projektowaniu wnętrz placówek opieki zdrowotnej, z naciskiem na wybrane funkcje nowego budynku szpitala. Dzięki połączeniu specjalistycznej wiedzy przekazywanej przez pracowników szpitala, wsparcia kadry dydaktycznej UAP oraz zaangażowania studentów, narodziły się wartościowe koncepcje architektoniczne, które wzbudziły także zainteresowanie i podziw prestiżowego biura architektonicznego CDF Architekci, które jest autorem realizowanego projektu nowego skrzydła szpitala. Jury konkursowe wyłoniło laureatów: Oliwia Karapuda zdobyła pierwsze miejsce i staż w CDF Architekci, drugie miejsce zajęła Izabela Meyze, a trzecie miejsce oraz propozycję stażu w tym samym biurze zdobyła Wiktoria Bartczak, natomiast wyróżnienie otrzymała Gabriela Kowacka. Nagrody ufundowali ORSK oraz CDF Architekci, co jest wyjątkowym przykładem synergii między uczelnią a partnerami, przynosząc korzyści zarówno studentom, jak i instytucji partnerskiej. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom tego udanego przedsięwzięcia.

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 23.01.2024, 17:53