Tematem konkursu było projektowanie systemu elementów funkcjonalnych wspierających proces rehabilitacji ruchowej oraz projektowanie elementów towarzyszących w przestrzeniach placówek medycznych. Celem było uzupełnienie wyposażenia w nowopowstałym ośrodku dla dzieci i młodzieży z porażeniem mózgowym. Mobilność uzyskana jest dzięki wykorzystaniu technologii i produktów firmy TENTE, jako komponentów w zaproponowanych rozwiązaniach – co pozwoli na zachowanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i komfortu. Konsultacje merytoryczne ze strony Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi UM w Poznaniu i TENTE pozwoliły na włączenie części przyszłych użytkowników w proces projektowania.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w dwóch etapach: w pierwszym wyłoniono prace, które zostały zakwalifikowane do prototypowania. Studenci otrzymali środki finansowe, pozwalające zrealizować modele, które były oceniane w etapie drugim. Pozwoliło to na przestrzenne zobrazowanie poszczególnych projektów, jak i wstępne sprawdzenie ich funkcjonalności.

• Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 19.10.2022, 11:31