Współpraca z firmą Brenor miała miejsce w semestrze zimowym w roku akademickim 2022/23. Brenor jest producentem zlewozmywaków, wykonywanych w technologii odlewania kształtów z konglomeratu granitowo -żywicznego. Firma polska, działająca w formule firmy rodzinnej z dynamicznie prowadzonym działem sprzedaży i marketingu obsługuje klientów, którym zależy na nowatorskich rozwiązaniach i nowoczesnym wyglądzie. Założeniem konkursu „Funkcjonalne piękno” było przeanalizowanie potrzeb, które występują w sytuacjach „okołozlewozmywakowej”. Firmie zależało na wykreowaniu propozycji do wnętrz kuchennych, zarówno w wersji ekskluzywnej, jak i ekonomicznej. Współpraca rozpoczęła się wizytą w siedzibie firmy, gdzie Studenci zapoznani zostali  z ofertą sprzedażową firmy Brenor, a następnie z całym procesem produkcyjnym. Poznanie technologii  jest niezwykle ważne – pozwala studentom osadzać koncepcje projektowe w realiach technologicznych danego tematu, a w dalszej perspektywie zdobywać wiedzę i doświadczenie niezbędne w pracy projektanta. Opracowywanie koncepcji projektowych polegało na regularnych konsultacjach z zespołem eksperckim, stworzonym z kadry dydaktycznej Katedry Designu. Finalna prezentacja prac wprawiła przedstawicieli firmy w zachwyt. Jury podkreślało zaskoczenie nowatorstwem i nieszablonowym sposobem  spojrzenia na zagadnienie. Przy tak wysokim poziomie przedstawionych prac – decyzja o przyznaniu nagród była szczególnie trudna, stąd postanowiono rozszerzyć pulę nagród. Wyróżnieni Studenci to : 1 miejsce ex aequo – Lutesse Paulus i Jakub Czyż, 2 miejsce – Dominika Nawrocka i 3 – Oktawia Bogusz. Firma planuje wdrożyć do produkcji nagrodzone projekty zlewozmywaków, co z pewnością wyróżni markę na tle konkurencji.

Gratulujemy laureatom konkursu oraz wszystkim uczestnikom, a także życzymy sukcesów w dalszych projektach!

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 22.01.2024, 17:59