Szukanie znaczeń i kontekstów współczesnej biżuterii stało się tematem współpracy pomiędzy Katedrą Designu UAP a Galerią YES, która promuje biżuterię unikatową niosącą głębsze przesłanie. Zadaniem studentek było opracowanie produktów, które będą osadzone w obszarze projektowania  biżuteryjnego, uwzględniając współczesnego użytkownika,  jego potrzeby i oczekiwania. Zaproponowane rozwiązania dostosowane zostały do możliwości modyfikacji zarówno pod względem funkcji, jak i formy. Realizacje prac studenckich zostały zaprezentowane na wystawie w Galerii YES, pt. „Biżuteria/Konteksty”. Podczas wernisażu ogłoszono wyniki konkursu. I miejsce za pracę BYTY zajęła Magdalena Dubis, II miejsce za pracę CALM zajęła Celina Glazik, III miejsce za pracę STRUCTURE zajęła Sandra Kostro. Wyróżnienia trafiły do: Karoliny Majewskiej-Rydel za pracę KONSTELACJE, Olgi Jęchorek za pracę TIRIA, Pauliny Ziarek za pracę SENTI, Weroniki Kaloty za pracę OSAD.

• Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 19.10.2022, 11:25