Przejdź do treści

JA-TY-MY… KOMFORT I INTERAKCJE

Współpraca z firmą FilzBee

Firma FilzBee jest producentem elementów wyposażenia wnętrz wykonanych z filcu PET. Materiał ten jest niezwykle atrakcyjny ze względu na swoje właściwości dźwiękochłonne oraz możliwości kształtowania i bogatą kolorystykę. FilzBee zajmuje się realizacją rozwiązań dla przestrzeni biurowych, użyteczności publicznej i wnętrz prywatnych. Są to zarówno projekty indywidualne, do konkretnych miejsc i sytuacji, jak i elementy systemów modułowych, które mogą być dowolnie aranżowane w różnych przestrzeniach. 

Idea podejmowanej współpracy opierała się na wykreowaniu innowacyjnych projektów, które będą mogły zafunkcjonować jako zrealizowne obiekty w przestrzeni naszej Uczelni, stwarzając dla całej społeczności akademickiej miejsce pozwalające na odpoczynek, uwzględniający możliwość     odizolowania lub integracji. W czasie pracy nad projektem Studenci mogli zapoznać się z technologicznym procesem produkcji i najlepszymi przykładami realizacji firmy. Firma FilzBee, wykorzystując swoje zaawansowane technologie cięcia, grawerowania, klejenia i termoformowania filcu PET, dostarczyła niezbędnej wiedzy oraz prowadziła szkolenia, umożliwiając studentom eksplorację potencjału tego wszechstronnego materiału. Wykonywanie modeli i makiet ułatwiało korzystanie z materiałów, otrzymanych w tym celu od producenta.

 Najlepsze prace, wyłonione przez surowe jury składające się z przedstawicieli uczelni i FilzBee, nie tylko reprezentują wyjątkowy kreatywny potencjał studentów, ale także świadczą o skuteczności tej inspirującej współpracy. Jury, złożone z przedstawicieli naszej Uczelni oraz FilzBee oceniło projekty pod kątem funkcjonalności, innowacyjności, estetyki oraz technologicznego aspektu wdrożenia. 

  • 1 miejsce zdobyła Oliwia Karapuda za pracę „Swap & Chat” – Architektura Wnętrz
  • 2 mejsce ex aequo Emilia Okoniewska / Julia Graczyk za pracę „Gniazda” – Architektura Wnetrz oraz Jakub Czyż za pracę „Forum” – Wzornictwo
  • 3 miejsce – Dominika Nawrocka za pracę „Blobi” – Wzornictwo

Honorowe wyróżnienia otrzymały: Weronika Jankowska za pracę „Inside-out” – Architektura Wnętrz oraz Oktawia Bogusz – Wzornictwo.

Firma FilzBee przygotowuje się do wykonania prototypów nagrodzonych projektów. Ta współpraca to przykład obopólnej korzyści: dla studentów stanowi cenny wkład w rozwój ich umiejętności projektowania i przygotowanie do przyszłych wyzwań branżowych. Dla firmy niewątpliwym benefitem jest zetknięcie ze świeżym spojrzeniem projektowym i odważnymi koncepcjami młodych ludzi. Tego typu współpraca przyczynia się do budowy pozytywnego wizerunku marki, podkreślając jej zaangażowanie w innowacje i edukację. Jesteśmy przekonani, że ta synergia między światem edukacji a biznesem przyniesie długotrwałe efekty dla wszystkich zaangażowanych stron.

  • Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 23.01.2024, 17:36
  • Ostatnia edycja: 01.04.2024, 19:06