Przejdź do treści

Wystawa SYNONIMY II

Centrum Kongresowo-Dydaktycznego
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
ul. Przybyszewskiego 37a 
08.04 – 22.04.2025

Z przyjemnością zapraszamy na drugą odsłonę projektu „Synonimy”, prezentowaną w ramach Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „PODMIOT. SZTUKA–TERAPIA–EDUKACJA. Praktyki inkluzyjne wobec neuroróżnorodności” oraz Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Wystawa „Synonimy II” stanowi kontynuację wydarzenia, które miało miejsce w czerwcu 2024 roku na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania i w Galerii Szewska 16. Tak jak w poprzedniej edycji, prezentowane prace są efektem twórczych wypowiedzi osób studiujących na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, doświadczających rzeczywistości poprzez pryzmat neuroróżnorodności.

W drugiej odsłonie projektu ponownie zobaczymy prace części uczestników i uczestniczek pierwszej edycji. Trzecia edycja „Synonimów”, która odbędzie się w maju, przedstawi twórczość kolejnych osób artystycznych biorących udział w przedsięwzięciu.

Wystawa „Synonimy II” podejmuje tematykę komunikacji, wrażliwości, percepcji i odmiennych sposobów doświadczania świata. Prezentowane realizacje obejmują różnorodne media – od malarstwa, przez grafikę, animację, fotografię, aż po sztukę projektową – i dotykają zagadnień spektrum autyzmu, ADHD, zespołu Tourette’a, wysokiej wrażliwości, stanów lękowych, depresji oraz innych kryzysów psychicznych.

Ekspozycji towarzyszą autorskie audiodeskrypcje przygotowane przez osoby artystyczne.

Serdecznie zapraszamy!

  • Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 07.04.2025, 13:06
  • Ostatnia edycja: 11.04.2025, 13:08