04 grudnia (środa), godz. 13:00,
Słodownia +1, Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Poznań
Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane!
Organizacja wydarzenia: Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, Wydział Architektury Wnętrz i Scenografii, Katedra Architektury Wnętrz, Bakata Design.
Bakata Design to wrocławska firma oferująca kompleksowe wyposażenie wnętrz dla klientów instytucjonalnych i prywatnych. Specjalizuje się w aranżacji biur, hoteli, restauracji i innych przestrzeni, dostarczając meble od światowych marek, takich jak Knoll, Herman Miller, Hay, Muuto i NaughtOne. Jako partner MillerKnoll z prestiżowym statusem Associate Dealer, Bakata Design prezentuje swoje produkty w showroomach we Wrocławiu i Warszawie, które stanowią przestrzeń dla szkoleń i spotkań branżowych, a także inspiracji dla architektów i klientów indywidualnych.
Spotkanie poprowadzi: Łukasz Hojan, Project Manager. Od dwunastu lat zajmuję się wnętrzami i meblami komercyjnymi, pracując z producentami, dystrybutorami i architektami.
Koordynacja: Emilia Cieśla-Jarzębowska
Cel spotkania: Celem tego spotkania jest głębokie zapoznanie się z historią i osiągnięciami firmy Herman Miller, która, jako pionier branży, wprowadzała przełomowe innowacje w takich dziedzinach jak marketing, zarządzanie organizacyjne i produkcja. Spotkanie ma na celu pokazanie, jak Herman Miller nie tylko ustanowił nowe standardy w tych obszarach, ale również zdefiniował nowe kierunki rozwoju dla całego sektora projektowania i produkcji mebli. Przez analizę kluczowych momentów w historii firmy, współpracy z renomowanymi projektantami oraz studiów przypadków ilustrujących wpływ produktów na poprawę wydajności i komfortu pracy, uczestnicy zyskają kompleksowe zrozumienie, jak innowacje i zaangażowanie w badania przyczyniają się do tworzenia produktów, które poprawiają jakość życia użytkowników oraz przekraczają tradycyjne podejście do designu mebli.
– Założenie firmy i jej ewolucja na przestrzeni lat.
– Kluczowe momenty i decyzje, które kształtowały markę.
– Jak firma podchodzi do projektowania produktów.
– Badania ergonomii i psychologii pracy, wykorzystywane do tworzenia produktów.
– Współpraca z takimi projektantami jak George Nelson, Charles i Ray Eames, Bill Stumpf, Don Chadwick, Ray Wilkes, Studio 7.5., Jeff Weber, Yves Béhar
– Prezentacja najbardziej znanych projektów, np. Aeron Chair, Cosm Chair, Embody Chair, Mirra 2 Chair, Sayl Chair.
– Przypadki Case Sudies, gdzie produkty Herman Miller miały znaczący wpływ na poprawę wydajności i komfortu pracy.
– Dyskusja na temat, jak design (w tym ergonomia, ekologia i trwałość produktów) wpływają na codzienne życie użytkowników.