Kompostownik

Wernisaż: 7 czerwca o godz. 18:00

Lotaryńska 6 Mikro Dom Kultury

Wystawa: 07-09 czerwca

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Kompostownik, który odbędzie się 7 czerwca o godz. 18:00 na Lotaryńskiej 6 w Mikro Domu Kultury. Wystawę będzie można obejrzeć przez cały weekend, do 9 czerwca.

Osoby biorące udział w wystawie to arek pasożyt, anna siekiera, Barbara Stańko-Jurczyńska, Julia Tkacz oraz Liliana Zeic.

Oprócz ekspozycji będzie można wziąć udział w zaplanowanych wydarzeniach towarzyszących. Poniżej wrzucam krótki tekst oraz harmonogram wydarzeń. Więcej informacji pod linkiem do wydarzenia: https://www.facebook.com/share/UhSi8zUdGVp53vRt/

Wystawa dyplomowa zrealizowana na kierunku Kuratorstwo i Teorie sztuki pod opieką dr hab. Izabeli Kowalczyk.

Kompostownik to miejsce nieoczywistych procesów i nieoczekiwanych spotkań wielu istot oraz ich aktywnego współżycia, dzięki któremu pojawia się możliwość tworzenia żyznej ziemi. Wypełniający go kompost jako metafora naszych relacji ze światem jest inspiracją do stworzenia wystawy. Uważność i wrażliwość zaproszonych artystek pozwala na opowiadanie o naszej przynależności do świata z różnych perspektyw, a wybrane prace są impulsem do dyskusji o wyobrażeniach przyszłości, o której trudno myśleć w oderwaniu od katastrofy klimatycznej. Oprócz przygotowanej podczas trwania wystawy odbędą się wydarzenia mające na celu tworzenie przestrzeni na wymianę myśli i wspólne doświadczanie wystawy. W programie przewidziane są oprowadzania, dyskusje oraz warsztaty dla dzieci i dla dorosłych.

Wstęp na wystawę i udział w wydarzeniach towarzyszących jest bezpłatny.

Harmonogram wydarzeń:

7 czerwca

18:00 otwarcie wystawy + działania performatywne

8 czerwca

10:00 – 19:00 możliwość obejrzenia wystawy + oprowadzania kuratorskie

11:00 warsztaty dla dzieci Co na śniadanie jedzą mrówki?

19:00 Spektrum zależności pokaz filmów połączony z dyskusją

9 czerwca

10:00 – 19:00 możliwość obejrzenia wystawy + oprowadzania kuratorskie

12:00 warsztaty pisarskie Rozkładanie przyszłości