ANIMATOR PRO | Animacja i technologia

27.06.2024, Atrium, Budynek B

Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu

ANIMATOR PRO to jednodniowe wydarzenie branżowe kierowane do animatorów, reżyserów, producentów, dystrybutorów, przedstawicieli instytucji filmowych oraz osób, które chcą zawodowo związać się z animacją. Tegoroczna odsłona skupia się wokół tematyki AI oraz produkcji immersyjnych doświadczeń VR.
Wśród gości są między innymi Corine Meijers oraz Avinash Changa, których produkcje VR prezentujemy w ramach VR Showcase w Starym Browarze. Matt Subieta, czy Mikołaj Błoński. Program realizowany we współpracy z Momakin.
Partner główny: Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.
Organizatorzy wydarzenia: 17. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR, Estrada Poznańska, Miasto Poznań, Momakin

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR w Poznaniu to największy festiwal filmu animowanego w Polsce. Pierwsza edycja odbyła się w 2008 roku i stanowiła kulminację obchodów 60- lecia Polskiej Animacji. Podczas każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym retrospektywy, przeglądy, premiery czy rzadko pokazywane dzieła pionierów animacji. Od 2017 roku ANIMATOR jest festiwalem kwalifikującym do nominacji Oscarowych® Celem ANIMATORA jest niezmiennie popularyzacja wiedzy, dziedzictwa, nowych trendów i innowacji w dziedzinie artystycznej kinematografii animowanej oraz prezentacja interdyscyplinarnego, ambitnego programu łączącego film animowany z innymi dziedzinami sztuki i nauki.
www.animator-festival.com
MOMAKIN łączy świat twórców filmów animowanych z międzynarodowym rynkiem produkcji, dystrybucji i promocji. Wspiera projekty animacyjne na każdym etapie ich rozwoju: od planowania i finansowania przez produkcję, aż po dystrybucję. Prowadzi agencję talentów, inicjuje i realizuje projekty filmowe w Polsce i na świecie, bazując na sieci kontaktów, które zapewniają skuteczną dystrybucję i promocję. Dysponuje obszernym katalogiem dystrybucyjnym dla kina, TV i VOD. Zajmuje się edukacją i profesjonalizacją branży filmowej. MOMAKIN organizatorem ANIMARKT Stop Motion Forum – jedynego na świecie wydarzenia branżowego poświęconego animacji poklatkowej.
www.momakin.pl

Pobierz → ANIMATOR PRO_2024_Harmonogram

1. 9.00 – 9.10 Powitanie uczestników wydarzenia
  2. 9.15 – 9.35 dr hab. Wojciech A. Hoffmann, (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu), Marcin Mielke firma (GPD), Prezentacja kierunku: VFX DESIGN PL SEKCJA AI
  3. 9.40 – 10.55 Matt Subieta, AI w animacji – rewolucja czy ewolucja? PL 4. 11.00 – 11.15 Przerwa
  4. 11.20 – 12.05 Mikołaj Błoński, Jak nie robić portfolio w rok, czyli krótkie spotkanie dotyczące tego jak pozycjonować swoją pracę względem tego czego oczekuje… no właśnie kto? PL
  5. 12.10 – 13.30 Dyskusja: Jak AI może zmienić przemysł animacji i rynek pracy? Uczestnicy: Matt Subieta, Mikołaj Błoński, Grzegorz Wacławek, Wiktor Dzięcioł.
  6. 13.30 – 13.45 Przerwa kawowa
  7. 13.50 – 14.20 – Iga Harasimowicz, Prezentacja na temat Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych PL
  8. 14.25 – 14.40 – Grzegorz Wacławek (Animoon), Kilka słów o konkursie Mentor Me SEKCJA VR
  9. 14.45 – 15.30 – Piotr Surmacz (3R Games S.A), Rola animatora i animacji w produkcji immersyjnych doświadczeń VR PL
  10. 15.45 – 17.05 – Przybornik XR: Know-How Produkcji VR, AR i Mediów Immersyjnych Corine Meijers, Avinash Changa, Stanisław Liguziński ENG
  11. 17:05 – 17:20- Przerwa Kawowa
  12. 17:20 – 17.35 Paulina Zacharek, Podsumowanie “Okrągłego stołu polskiej animacji 2023”
  13. 17.40 – 18.00, Emilia Rybak (A+E Networks), Prezentacja projektu: Her Storie
  14. 18.05. – 18.20 dr hab. Wojciech A. Hoffmann (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu), Prezentacja projektu: Motion Design Principles
  15. 18.20 – 19.00 – Rozmowy z prelegentami i gośćmi.
    Prowadzenie: Anna Głowińska
  • Opublikowano: 26.06.2024, 20:09