6 – 8 maja 2024, w godz. 10.00-12.00
Atrium UAP, ul. 23 Lutego 20
Zapraszamy do udziału w warsztatach, które stanowią wyjątkową okazję do pogłębienia wiedzy i umiejętności w obszarze sztuk performatywnych, wywodzących się z nurtu tańca współczesnego.
Podczas spotkania z Kayą Kołodziejczyk będziemy eksplorować techniki (release, formalne powtórzenia, minimalizm) skupiając się na rozwoju świadomości ciała poprzez ruch.
Razem odkryjemy głębsze znaczenie bliskości w ruchu, badając zarówno minimalistyczne zderzenie ciała wobec ciała, jak i wpływ różnorodnych przestrzeni na nasze działania i interakcje.
Warsztaty skupią się także na budowaniu zaufania i komunikacji poprzez ćwiczenia, które pomogą zrozumieć istotę intymności w procesie twórczym. Wszystkie działania będą prowadzone w atmosferze pełnej szacunku i świadomej zgody, dając każdej osobie uczestniczącej możliwość eksploracji i wyrażania siebie poprzez ruch.
Warsztaty odbędą się 6 – 8 maja 2024, w godz. 10.00-12.00, w Atrium UAP, ul. 23 Lutego 20. Zajęcia przeznaczone są dla osób w wieku 16 +, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zapisów na adres: warsztaty@uap.edu.pl
Wydarzenie jest częścią programu Uniwersyteckich Wykładów Otwartych, którego kuratorem jest prof. Stefan Ficner.
8 maja, o godz. 18.00 w Atrium odbędzie się wykład Kayi Kołodziejczyk o tańcu performatywnym wraz z projekcją filmu podsumowującego warsztaty.
( Ona / Jej ) jest choreografką, performerką , koordynatorką ds. scen intymnych. Ukończyła HfMDK we Frankfurcie nad Menem , P.A.R.T.S. w Brukseli oraz Warszawską Szkołę Baletową.
Przez wiele lat tańczyła w zespole Rosas pod dyrekcją Anny Teresy de Keersmaeker. Jest autorką choreografii do spektakli Mai Kleczewskiej (m.in Malowany Ptak, Ulisses, Hamlet – Teatr Polski w Poznaniu czy Dziady, Wesele – Teatr Słowackiego w Krakowie )
Jej bogate portfolio obejmuje autorskie realizacje choreograficzne, takie jak, „Audycja V – 2016” Andrzeja Krzanowskiego oraz „Oh, Noh” inspirowane japońskim dramatem Izutsu. Jej wszechstronne doświadczenie obejmuje również współpracę przy filmach takich jak „Silent Twins”, „Fuga” oraz „Córki Dancingu” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej oraz seriali telewizyjnych.
Gram Group, Szymon Rogiński, Pola Dwurnik, Max Skorwider, Anne Imhof, Zbigniew Libera, Bruce Nauman to osoby twórcze których sztukę Kaya lubi i szanuje.