PORUSZENIE. Kostium jako nośnik narracji i emocji

Wernisaż 14.06.2024 godzina 11.00

Wystawa czynna 14 – 27.06.2024

Część wystawy będzie dostępna w przestrzeniach Biblioteki PP (czytelnia i wypożyczalnia) do 15.09.2024

Wystawa towarzysząca II Kongresowi Bibliotek Szkół Wyższych, która będzie prezentowana w siedzibie Biblioteki Politechniki Poznańskiej (ul. Piotrowo 2), organizowana przez dr Ewę Mróz-Pacholczyk i mgr Karolinę Grzeszczuk

Kostium pozwala oddać narrację osadzoną w tekście lub wybranej inspiracji wpływając na poruszenie emocji czy myśli odbiorcy. To co niewypowiedziane, a zapisane, zostało zobrazowane za pomocą przestrzennych form. Wielość dróg interpretacji przy zastosowaniu formy, struktury czy koloru daje szerokie możliwości kostiumograficzne. Wystawa prezentuje prace osób studiujących i pedagogów Pracowni Kostiumu Teatralnego. Pracownia ulokowana jest w strukturze Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii, na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

• Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 27.05.2024, 12:55