Weronika Teplicka | Tnę, sklejam się

Dorota Tarnowska-Urbanik

Weronika Teplicka
ur. w 1981 roku w Koszalinie

Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu – obecnym Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz (dyplom w pracowni prof. Piotra C. Kowalskiego) w 2007 r., studiowała też w Accademia di Belle Arti w Neapolu. Zajmuje się malarstwem, fotografią, tworzy obiekty ze swoich nieudanych obrazów, odpadów, rodzinnych pamiątek itp. Od 4 lat realizuje projekt „Opowieści o codzienności” będący dokumentacją jej życia. Prace artystki znajdują się m.in. w Kolekcji Galerii Bielskiej BWA. Pracuje w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej na stanowisku kuratorki rezydencji artystycznych, gdzie dodatkowo realizuje cykl warsztatów dedykowanych kobietom „Spotkajmy się, porozmawiajmy, twórzmy”. Współpracuje z Fundacją na Rzecz Grup Dyskryminowanych „Fala Równości”. Artystka reprezentowana jest przez Molski Gallery.

• Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 26.04.2024, 15:16