Warsztaty z tworzenia publikacji/zinów/photobooków

Wydarzenie Katedry Fotografii PWSFTviT

ul. Targowa 61/63, 90-323 Łódź, Poland

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty z tworzenia publikacji wizualnych. Spotkania będą szansą na zmaterializowanie się projektu, nad którym pracujesz.

Open call kierujemy do młodych osób twórczych, studiujących na uczelniach artystycznych w Polsce. Interesują nas ciekawe materiały wizualne, gotowe do zmierzenia się z włóknami papieru, gęstością farby i przejścia od konceptu do dotykalnej, fizycznej formy. Rozłożymy produkcję książki na czynniki pierwsze, począwszy od edycji materiału aż do szycia czy klejenia bloku książki z okładką. Uczestniczące osoby będą mogły bezpośrednio skonsultować swoje pomysły i wizje ze specjalistami – warsztaty poprowadzą wykładowcy ze Szkoły Filmowej i ASP w Łodzi, oraz zaproszeni goście, w tym Joanna Kinowska oraz Kolektyw 19 Rzek.

Posiadamy rozbudowane zaplecze warsztatowe – ręczne drukarki, powielarkę Riso i ksero, drukarki atramentowe, warsztat introligatorski oraz dostęp do druku cyfrowego w wysokiej jakości. W trakcie warsztatu zaprezentujemy możliwości formalne, edycyjne i technologiczne, które umożliwią osobom uczestniczącym znalezienie najlepszej formy publikacji, dostosowanej do treści i charakteru przygotowanych materiałów.

Plan warsztatów:
19-21 kwietnia; Szkoła Filmowa w Łodzi
1. Edycja zdjęć – prowadzenie: Piotr Zbierski (19 Rivers), Joanna Kinowska
2. Szukanie formy dla treści. Koncept a projekt graficzny – prowadzenie: Bartłomiej Talaga (Szkoła Filmowa w Łodzi). Zagadnienia introligatorskie – prowadzenie: Bartosz Staszewski (On Paper)
3. Dystrybucja/Festiwale/Formy promocji i prezentacji – prowadzenie: Franek Ammer (ASP)

26 kwietnia; Warszawa, Pracownia Duży Pokój / Zinownia
Prezentacja draftów/makiet książek

Październik/Listopad 2024
Prezentacja efektów warsztatów w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi

Liczba miejsc jest ograniczona, z uwagi na komfort pracy w małej grupie.
Zgłoszenia przyjmujemy przez poniższy formularz do 14 kwietnia 2024 23:59.

• Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 10.04.2024, 10:01