Wystawa „Tu rodzą się zwycięzcy” jest podsumowaniem pleneru artystycznego w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale z udziałem grupy osób studiujących na Wydziale Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Mnogość historycznych i współczesnych źródeł inspiracji towarzyszących projektowi przyniosła nieoczywiste oraz interesujące efekty malarskie. Prezentowane obrazy nie tylko w naturalny sposób czerpią z plastycznej atrakcyjności tematyki sportowej – rytmów, kontrastów, dynamiki układów, różnorodnych materiałów i kolorystyki – ale i podchodzą do niej w sposób krytyczny. Prace tworzą żartobliwe komentarze lub zadają pytania zupełnie serio: o granice ludzkiej wytrzymałości, przynależność i tożsamość, poświęcenie i sławę, istotę pieniądza, czy aktualność idei olimpijskich oraz zasad fair play.

W wystawie udział biorą: Cyryl Ambroziak, Julia Białas, Joanna Bocheńska, Anna Dąbrowska, Karol Gniazdowski, Zuzanna Januszko, Pike Kaczyńska, Paweł Kopaczewski, Aleksandra Król, Gabriel Kryszpiniuk, Wiktoria Kuczewska, Maria Majka, Florentyna Ostrowska, Aleksandra Pawelec, Maja Salamończyk, PaulinaSnopek, Alex Strzelińska, Katarzyna Strzykalska, Damian Wawrzusiszyn, Agnieszka Żądło.

Opieka dydaktyczna: Natalia Czarcińska, Katarzyna Dyjewska, Monika Kopczewska, Krzysztof Mętel.

Organizatorzy wydarzenia: Muzeum Turystyki i Sportu w Warszawie, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.

Co: wystawa „Tu rodzą się zwycięzcy”

Gdzie: ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, ekspozycja stała (II piętro) Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

Kiedy: wernisaż 25 kwietnia o godz. 18.00, wystawa czynna do czerwca 2024

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/9imOtWneY