Osiem Kobiet | Wystawa Zbiorowa

prof. dr hab. Joanna Stefańska

Instytut Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego

Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej

Ogólnopolska Wystawa Malarstwa, Grafiki i Rzeźby pt. Osiem Kobiet, jest okazją do spotkania i konfrontacji postaw twórczych Artystek z różnych ośrodków uniwersyteckich w Polsce (Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej, Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej, Wydział Artystyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Wydział Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach). Zaproszone do udziału w wystawie Artystki tworzą w obszarach różnych dyscyplin sztuki, a ich wypowiedzi artystyczne formułowane są przy użyciu zróżnicowanych mediów i środków artystycznego wyrazu służących budowaniu autonomicznej, autorskiej formy zapisu plastycznego. Międzynarodowy Dzień Kobiet stał się pretekstem do zorganizowania wystawy, na której zestawy prac reprezentatywne dla kierunku działań twórczych każdej z zaproszonych Artystek tworzą przestrzeń dla wspólnej prezentacji sztuki.

W wystawie udział biorą:

Dominika Krechowicz, Jowita Mormul, Paulina Komorowska-Birger, Monika Korona, Joanna Trzcińska, Katarzyna Słuchocka, Joanna Stefańska, Natalia Wegner.

• Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 04.03.2024, 15:08