Oprowadzanie kuratorskie | S M XL

06.04.2024, g. 16.00
Galeria na Dziedzińcu, Stary Browar ul. Półwiejska 42

Kuratorzy: Andrzej Pepłoński / Natalia Czarcińska

Wystawa S M XL jest kolejną prezentacją twórczości pedagogów I Katedry Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego  w Poznaniu. Także, podobnie jak w poprzednich edycjach wystaw  katedralnych, a odbyły się one m in.  w poznańskiej Galerii Miejskiej Arsenał (2015), w Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu (2016) i BWA w Pile (2021), w wystawie w Galerii na Dziedzińcu prezentowana jest również twórczość  kilkorga artystów zaprzyjaźnionych, choć formalnie przypisanych w strukturze Uczelni innym miejscom. Artyści ci swoją twórczością świetnie wpisują się w specyficzny, niejednorodny i otwarty charakter I Katedry Malarstwa. W jej składzie, obok czterech Pracowni Malarstwa (tzw. sztalugowego) są także: Pracownia Malarstwa w Architekturze i Urbanistyce, Pracownia Tkaniny Artystycznej oraz Interdyscyplinarna Pracownia Dokumentacji i Ochrony Konserwatorskiej Sztuki Nowoczesnej.

Diana Fiedler, In the Air, aluminium, stal ocynkowana, głośniki, audio – szum biały, 2022
Jerzy Muszyński, z cyklu … (NIEOZNACZONE), 2023 – 2024
  • Autor: Michał Jaborski