Lidia Wojcieszek | Return of Light

Galeria Jednego Obrazu, Biblioteka Wydziału Fizyki UAM,

ul. Uniwersytety Poznańskiego 2

19.03.2024 –

Obserwacja pór roku to doskonała możliwość zastanowienia się nad ulotnością chwili, przenikaniem się tego, co budzi się do życia z tym, co właśnie ulega rozpadowi w swej naturalnej kolei. To próba uchwycenia efemerycznego: tego, co znika, aby nawet jeśli miałoby się pojawić, nie będzie już tym samym.

Lidia Wojcieszek, urodzona w Poznaniu. Absolwentka kierunku Wzornictwo, na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, obecnie pracuje w Pracowni Tkaniny Artystycznej na Wydziale Malarstwa
i Rysunku.

Inspiracje czerpie ze stworzenia i cyklu natury. Medium to również naturalne barwniki, pozyskiwane z roślin, które w zależności od pory roku, budzą się do życia lub dostają nowe życie.

Swoje prace prezentowała m. in. w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu, Galerii Szewska 16 w Poznaniu, Galerii na Dziedzińcu w Starym Browarze oraz na Slot Art Festival, w Lubiążu.

• Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 20.03.2024, 12:07