Wystawa Laureatów 7. Edycji Studenckiego Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. prof. Józefa Kopczyńskiego

Wernisaż: 18.01.2024, g. 18.00
Miejsce: Galeria Duża Scena UAP, ul. Wodna 24
Czas trwania wystawy: 18.01- 4.02.2024

Na Wystawie Laureatów 7. Edycji Studenckiego Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. prof. Józefa Kopczyńskiego zostaną zaprezentowane prace osób nagrodzonych i wyróżnionych w ramach konkursu.

Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej organizowane przez Wydział Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu jest konkursem dedykowanym pamięci profesora Józefa Kopczyńskiego, wybitnego artysty i cenionego pedagoga naszej uczelni.

Celem Biennale jest kreowanie i wyróżnianie ciekawych postaw artystycznych studentów szkół wyższych oraz propagowanie małej formy rzeźbiarskiej, sztuki medalierskiej, nowatorskiej myśli i koncepcji rzeźbiarskiej oraz konfrontacja panujących trendów rzeźbiarskich na uczelniach o profilu artystycznym.

Istotą konkursu jest również wsparcie rozwoju kariery artystycznej młodych ludzi, w 7 edycji SBMFR łączna pula nagród wynosi ponad 20 000 zł w nagrodach pieniężnych i nie tylko: do zdobycia są odlewy w brązie wybranych realizacji, indywidualna wystawa, publikacja wywiadu z wyróżnioną osobą, a dla licealistów Indeks Wydziału Rzeźby. Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem – z ponad 300 nadesłanych prac wybrano 62 prace, które zostały zaprezentowane na wystawie konkursowej oraz w publikacji katalogu.

Oficjalne otwarcie wystawy konkursowej wraz z wręczeniem nagród odbyło się w dniu 6.12.2023 w przestrzeni Słodowni+1, CH Stary Browar w Poznaniu.

Wystawie konkursowej towarzyszyła wystawa pt. “Wielka – mała rzeźba” prof. Krzysztofa S. Nitscha – cenionego artysty i pedagoga Krakowskiej ASP. Kuratorem wystawy towarzyszącej był dr hab. Jarosław Bogucki, prof. UAP.

Więcej informacji na naszej stronie www: http://biennale.rzezba-uap.pl/

Udział w wystawie laureatów biorą:

Agnieszka Sowińska, Magdalena Gołaszewska, Anna Myszkowiak, Anika Naporowska, Kacper Atłasik, Maja Kozłowska, Bogdan Popardowski, Maja Kisiel, Marta Lewandowska, Marcin Rockstein, Jan Jaworski-Brach, Julia Baranowska, Kinga Grossmann, Gilbert Bińkowski

Organizator:

• Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu