Kazimierz Raba | Obrazki z Wypożyczalni

Galeria Rotunda Budynek A, Al. Marcinkowskiego

czas: 08.01.2024 – 28.01.2024

Ilustracje są cyklem wariacji artystycznych i kolejnym komentarzem do niezmiennych osobniczych cech natury ludzkiej.

Obrazy rzeźbiarskie wykonane w drewnie z wykorzystaniem technik cyfrowych i refleksyjnej ocenie współczesnych wydarzeń z udziałem ludzi.

prof. dr hab. Kazimierz Raba

Urodzony w 1954 r. Zamieszkały w Poznaniu.

Rzeźbiarz – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Od 1983 r. związany pracą pedagogiczną i artystyczną z dzisiejszym Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Jego fascynacje twórcze utrwalone w kamieniach, brązie, drewnie i innych materiałach można było oglądać na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Jest laureatem wielu nagród i stypendiów artystycznych.

Prace jego znajdują się w zbiorach Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, w kolekcjach muzealnych i prywatnych w kraju i za granicą.

• Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 04.01.2024, 11:21