Międzynarodowa Wystawa „Prze-Pro-Gra-Mo-Walność Natury. Otwartość natury na transformacje powiązanego z nią pola znaczeń.” w ramach drugiej edycji Międzynarodowej Wystawy wraz z sympozjami i prezentacjami prac osób studiujących „Sztuka Numeryczna 2023”.

Wystawa odbywa się w Małej Zbrojowni na  ASP w Gdańsku.

W drugiej edycji Międzynarodowego Projektu Badawczego „Sztuka Numeryczna 2023”, swoje wykłady wygłosili w PATIO ASP w Gdańsku, pracownicy Uniwersytetu Artystycznego im . M. Abakanowicz w Poznaniu:

prof. UAP Katarzyna Kujawska-Murphy: „Ideokody. Wpływ praktyki transkodowania na kolektywność i tożsamość kulturową”,

dr Filip Wierzbicki-Nowak: „Post-cyfrowa perspektywa sztuki – próba dotarcia do tożsamości obrazu”.

SZTUKA NUMERYCZNA – (POST)CYFROWE TRANSFORMACJE

Międzynarodowy projekt artystyczno-badawczy

Autorzy koncepcji: Zbigniew Romańczuk, Aleksandra Łukaszewicz

Koordynacja i organizacja projektu: Adriana Majdzińska