Artyści i artystki z naszej Uczelni na Warsaw Home & Contract. Wystawa Ponadczasowe/Timeless towarzyszyła premierze nowej kolekcji marki FORNER.

Wystawa Ponadczasowe/Timless

Warsaw Home & Contract 2023
Ptak Warsaw Expo
Pawilon D2.02
7 – 10 listopada 2023

Uczestnicy i uczestniczki wystawy: Paulina Buczyńska, Michał Filipiak, Wojciech Hora, Dorota Januszek, Magdalena Jugo, Bogumiła Jung, Wiesław Koronowski, Aleksander Kuczma, Martyna Pająk, Małgorzata Paruch-Piotrowska, Wojciech Tężycki, Marzena Wolińska, Mateusz Wróblewski, Szymon Zwoliński
Projekt aranżacji: Mateusz Wróblewski
Opracowanie graficzne: Dorota Januszek
Opracowanie i realizacja: Monika Kaźmierska, Michał Filipiak, Łukasz Borysow, Tomasz Agaciński, Jacek Kiełbasiński, Krzysztof Urban, Mateusz Wróblewski

Obiekty autorstwa artystów i projektantów z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu budują unikatowy kontekst dla szeroko rozpostartego spektrum wrażeń wywoływanych przez subtelne kolory, desenie i faktury kształtujących tło płaszczyzn produktów marki FORNER.
Tytuł „Ponadczasowe” wskazuje na różnice wieku przedstawianych dzieł. Najstarsze mają prawie trzydzieści lat. Najnowsze przeżywają właśnie swoją premierową prezentację. Ich różnorodność retoryczna i nienachalny podtekst anegdotyczny wprowadzają atmosferę dialogu, który dzieje się już poza werbalną wymianą zdań ich twórców.

• Opublikowano: 10.11.2023, 03:54
  • Ostatnia edycja: 12.04.2024, 14:03