Wystawa konkursowa i ogłoszenie wyników 7. edycji Studenckiego Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. prof. Józefa Kopczyńskiego

Wernisaż: 6.12.2023 godz.: 18.00

Stary Browar, Słodownia +1

Wystawa: 6 – 20.12.2023

Kuratorzy wystawy konkursowej / Komisarze 7.SBMFR: mgr Izabela Grudzińska, mgr Martyna Pająk, mgr Konrad Smela

Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej organizowane przez Wydział Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu jest konkursem dedykowanym pamięci profesora Józefa Kopczyńskiego, wybitnego artysty i cenionego pedagoga naszej uczelni.

Celem konkursu jest kreowanie i wyróżnianie ciekawych postaw artystycznych studentów szkół wyższych oraz propagowanie małej formy rzeźbiarskiej, sztuki medalierskiej, nowatorskiej myśli i koncepcji rzeźbiarskiej oraz konfrontacja panujących trendów rzeźbiarskich na uczelniach o profilu artystycznym.

Celem konkursu jest również wsparcie rozwoju kariery artystycznej młodych ludzi, w 7. edycji SBMFR łączna pula nagród wyniosi ponad 20 000 zł w nagrodach pieniężnych i nie tylko: do zdobycia są odlewy w brązie wybranych realizacji, indywidualna wystawa, publikacja wywiadu z wyróżnioną osobą, a dla licealistów Indeks Wydziału Rzeźby.

Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem w tym roku z ponad 300 nadesłanych prac wybrano 62 prace, które zostaną zaprezentowane na wystawie konkursowej oraz w publikacji katalogu.

Oficjalne otwarcie wystawy wraz z wręczeniem nagród odbędzie się o godzinie 18:00 6 grudnia 2023 w przestrzeni Słodowni +1 w Starym Browarze (ul. Półwiejska 42) w Poznaniu.

Wystawie konkursowej towarzyszyć będzie wystawa pt. “Wielka – mała rzeźba” prof. Krzysztofa S. Nitscha – cenionego artysty i pedagoga Krakowskiej ASP.
Kuratorem wystawy towarzyszącej jest dr hab. Jarosław Bogucki, prof. UAP.

Więcej informacji na stronie www: http://biennale.rzezba-uap.pl/

Udział w wystawie konkursowej biorą:

• Aftanas Mateusz
  • Anioł Justyna,