Plenerowa Galeria Rzeźby W Kościelcu

Kolejna odsłona projektu artystycznego, prezentująca postawy młodych twórców – studentów i absolwentów Wydziału Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w Galerii Plenerowej w Zespole Pałacowo-Parkowym w Kościelcu.

Swoje prace zaprezentują:
Zuzanna Bielak
Krzysztof Perz

Koordynatorami ze strony Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu są:
dyrektor Krzysztof Pawlak oraz nauczyciel rzeźby Krzysztof Wojtukiewicz.

Stronę Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu reprezentują:
Prof. dr hab. Wiesław Koronowski oraz mgr Konrad Smela as.

Galeria zakłada wspólne działania Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu oraz Wydziału Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, w zakresie prezentacji artystycznych postaw, wyróżniających się studentów oraz absolwentów poznańskiej uczelni. Projekt ten jest jednym z wielu wspólnych przedsięwzięć realizowanych w ramach umowy o współpracy artystyczno-dydaktycznej pomiędzy wyżej wymienionymi instytucjami. Jej podstawowymi założeniami jest promowanie młodych twórców oraz szkolnictwa artystycznego różnych stopni. Prezentowanie wyróżniających się prac rzeźbiarskich na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Kościelcu, siedziby Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu z całą pewnością ułatwi także dialog z odbiorcą. Są nimi zarówno uczniowie kościeleckiego liceum, jak i mieszkańcy tamtejszego regionu. Będą nimi także liczni goście, którym PLSP w Kościelcu umożliwia zwiedzanie tego niezwykle magicznego obiektu, jakim jest Pałac w Kościelcu.

Organizatorzy:
Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu