Karolina Koterwas „Makulatury”

Pracownia Laboratorium Papieru i Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie zapraszają na wystawę „Makulatury” Karoliny Koterwas.

Wernisaż: 19.10, godzina 17.00

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa

Grębocin, ul. Szkolna 31

Wystawa prezentuje wybrane prace z dziedziny introligatorstwa. Przedstawione obiekty stanowią eksplorację tradycyjnych technik szycia i oprawy, połączoną z eksperymentowaniem i kreatywnym podejściem do możliwości, jakie daje nam papier.

Jest to zestawienie prac, które powstały w oparciu o tradycyjne japońskie i europejskie techniki oprawy książkowej oraz wiedzę zaczerpniętą z rzemiosła introligatorskiego. Łączą w sobie wiele technik, od tradycyjnego szycia, przez japońskie metody barwienia papieru, do wykonywanie złoceń i uszlachetnień.

Karolina Koterwas jest studentką na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Wśród jej zainteresowań największą rolę odgrywa papier – w swojej twórczości skupia się głównie na pracy z książką, tworząc zarówno publikacje użytkowe jak i obiekty artystyczne.

• Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 13.10.2023, 16:09