Przejdź do treści

Pracownia Intermediów II

Przedmioty do wyboru w ramach II Pracowni Intermediów:

 – Kształtowanie i Transformacja Przestrzeni, prof. A.Syska: lic. 9:15-11:30 czwartek, mgr 11:30-13:00 czwartek, bud. C, sala 104

 – Wiedza o materii, dr Magdalena Starska : lic.lic. 9:15-11:30 czwartek, mgr 11:30-13:00 czwartek, bud. C, sala 203

Drogie Osoby Studiujące,

II PRACOWNIA INTERMEDIÓW jest jedną z Pracowni kierunkowych, w których prowadzimy kształcenie na kierunku INTERMEDIA.

Kształtowanie i transformacja przestrzeni to jeden z przedmiotów, które prowadzimy w tej Pracowni. W zajęciach w Pracowni mogą uczestniczyć także studenci innych wydziałów, jeżeli w planie swoich studiów mają pracownię wolnego wyboru. W Pracowni możecie rozwijać umiejętności przydatne do realizacji zagadnień związanych z kreatywnym wykorzystaniem przestrzeni. Program, który realizujemy obejmuje zagadnienia związane z definicjami, sposobami postrzegania (percepcji), odwzorowania, projektowania i kształtowania przestrzeni oraz jej wszelkich możliwych transformacji. Przestrzeń interesuje nas w sposób klasyczny jako „realne”, trójwymiarowe środowisko występowania różnorodnych obiektów i zdarzeń w czasie (w tym przede wszystkim obiektów i zdarzeń o charakterze „artystycznym”). Próbujemy także wyobrażać ją sobie i kreować inaczej, również w sposób „wirtualny”, i badać różnorodne (nie tylko artystyczne) możliwości i konsekwencje takich działań. Do współpracy zapraszamy osoby zainteresowane współczesną sztuką stymulowaną eksperymentami, ożywianą nowymi technologiami, inspirowaną oryginalnymi projektami i kreatywnymi pomysłami, bacznie obserwującą rzeczywistość. Ale interesują nas również ciekawe projekty realizowane w tradycyjnych dyscyplinach artystycznych. W czasie zajęć, które przybierają różne formy (konsultacje indywidualne, dyskusje grupowe, wspólne projekty, prezentacje, ćwiczenia, warsztaty, itp.) osoby studiujące będą miały możliwość rozwijania swoich zainteresowań i doskonalenia umiejętności w przyjaznej i kreatywnej atmosferze. Ambitne, kreatywne, pracowite i dociekliwe osoby serdecznie zapraszam w każdy czwartek, w dniach i godzinach podanych w planie studiów lub uzgodnionych indywidualnie z prowadzącym (Sala nr 103, Budynek C).

Kontakt i zapisy:

andrzej.syska@uap.edu.pl (do 19.10.2023)

Spotkanie organizacyjne w czwartek, 5 października w Sali nr 103, Budynek C w godzinach od 10:00 do 10:45.

Zapraszam,

Andrzej Syska


Magdalena Starska: Zapraszam na spotkanie wprowadzające do Przedmiotu Wiedza o Materii.

W roku akademickim 2023/2024 będziemy pracować nad tematem: Czy warto w sztuce zajmować się opieką?

  • Wprowadzenie teoretyczne do tematu opieki ( min. The Care Manifesto). 
  • Zastanowimy się wspólnie czym jest opieka, jak ją rozumieć, kto i na jakich warunkach ją realizuje, dlaczego jest ważna.
  • Spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego sztuka miałaby się zajmować opieką.
  • Dojdziemy do tego czy chcemy się czymś opiekować. Jeśli tak to CZYM.
  • Samodzielnie lub w grupach odnajdziemy sposób JAK się opiekować. Poczynimy pierwsze i kolejne kroki w tym kierunku a efekty będziemy omawiać.

Proszę aby wszyscy chętni (stopień I i II) przyszli w czwartek 05.10 na g 10.45 -11.30 do sali 203 w bud.C.

  • Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 26.09.2023, 15:41
  • Ostatnia edycja: 26.09.2023, 15:41