Wystawa z okazji 30-lecia współpracy miast partnerskich Poznań-Shenzhen

Wystawa projektowania graficznego „5+5 Graphic Design from Poznań and Shenzhen” mająca miejsce w dniach 31.07-20.08.2023 została zorganizowana przy współpracy wielu instytucji – Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu i instytucji goszczącej wystawę, Guan Shanyue Museum w Shezhen, przy wsparciu festiwali partnerskich Poznań Art Week oraz Fringe Festival Shenzhen.

Na wystawie zaprezentowano prace 10 artystów, po 5 z każdego miasta. Naszą uczelnię reprezentowali Agata Kulczyk, Wojtek Janicki, Marcin Markowski oraz Piotr Marzol. Kuratorami przedsięwzięcia byli Mateusz Bieczyński oraz Eric Zhu.

W dniu otwarcia miało miejsce także spotkanie z publicznością w formie panelu dyskusyjnego podczas którego zainteresowani mogli zadawać pytania dotyczące zaprezentowanych prac. Była to świetna okazja do międzykulturowej wymiany.

Dyskusja podczas otwarcia wystawy z udziałem polskiej i chińskiej publiczności

Na wystawie zaprezentowano także filmy oraz zdjęcia prezentujące oba miasta oraz historię ich kulturalnej wymiany. Projekt współpracy między oboma miastami z okazji jubileuszu 30-lecia umowy partnerskiej został przewidziany na 3 lata obejmując wymianę kulturalną, wymianę wystaw oraz wymianę studencką.

Sala wypełniona chińskimi studentami i studentkami w czasie panelu dyskusyjnego z okazji wystawy

Więcej informacji na stronie Poznan Art Week: https://poznanartweek.com/

• Opublikowano: 01.09.2023, 17:08