Krzysztof Kochnowicz, Maciej Majchrzak, Robert Jarzec i Szymon Sznajder | Type & Roll. Skrojone na miarę

Wernisaż wystawy: 5 czerwca, godz. 13:00, Collegium Maius UAM – Hol, ul. Fredry 10

Czas trwania: 05–30.06.2023

Miejsce: Collegium Maius, Uniwersytet Adama Mickiewicz, ul. Fredry 10

Gorąco zapraszamy na wystawę Type&Roll. Skrojone na miarę, prezentującą projekty liternicze i typograficzne autorstwa Krzysztofa Kochnowicza, Macieja Majchrzaka, Roberta Jarzca i Szymona Sznajdera. Artyści w swoich pracach łączą zamiłowanie do eksperymentu z mocnym zakorzenieniem w tradycji.

Otwarcie ekspozycji nastąpi 5 czerwca o godz. 13.00 w holu głównym Collegium Maius, gdzie będzie można ją oglądać do 30 czerwca. To świetna okazja, by przyjrzeć się nowemu obliczu litery – i projektom z charakterem.

Wystawa jest kolejną wspólną inicjatywą wydziałów dwóch poznańskich uczelni: Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oraz Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kuratorką wystawy jest prof. UAM dr hab. Katarzyna Krzak-Weiss (Instytut Filologii Polskiej UAM).

Plakat informujący o wystawie; tytuł, termin, miejsce.
  • Opublikowano: 06.06.2023, 16:50
  • Ostatnia edycja: 07.06.2023, 13:36