Pragniemy zaprosić wszystkich na symboliczną inaugurację „Pomnika Dawida Marszewskiego”

29 maja, godz. 11.00 – 11.30

Biblioteka Główna UAP

Budynek C, Pl. Wielkopolski 9

Jest to projekt zrealizowany przez dr Annę Kołacką wraz z dr. Sebastianem Trzoską i dr. Maciejem Andrzejczakiem.
Na pomnik składa się de facto pomarańczowy regał z tabliczką, na którym znajduje się kolekcja książek o sztuce zebranych przez Dawida, przekazanymi w darze Uniwersytetowi przez p. Marszewską, matkę Dawida.
Jako, że książki odgrywały w jego sztuce szczególną rolę postanowiono nie rozdzielać jej zawartości, lecz pozostawić jako trwalszy ślad.
Podczas spotkania pragniemy powiedzieć kilka słów o idei i zasadach – tak, by wszyscy – zarówno pracownicy, pracowniczki i osoby studenckie mogli świadomie korzystać z książek znajdujących się na półkach tej metafory dla pomnika.

• Opublikowano: 25.05.2023, 21:27
  • Ostatnia edycja: 25.05.2023, 21:30