Przejdź do treści

Kolektyw UAP | Drobne przyjemności

Wystawa w dniach: 18-28.05.2023 r.

Miejsce: Budynek C, Poziom 1, Art_Inkubator, ul. ks. bp. Wincentego Tymienieckiego 3, Łódź

Kuratorzy: Mateusz Wróblewski, Julia Błaszczyńska.

„Oto kończą się Opowieści Kanterberyjskie opowiedziane dla samej przyjemności opowiadania.” – P. P. Pasolini, Canterbury Tales. 

Wystawa dotyka zagadnienia odnajdywania siebie w relacji z drugim człowiekiem poprzez chwilę uważności i doświadczenie wszystkimi zmysłami specyficznej atmosfery złożonej z pozornych drobnostek. Chcemy znaleźć przyjemność podobną do zagłębienia się w barwnej opowieści, kiedy radością jest trwanie, a nie dojście do celu. 

Prezentowane obiekty to produkty przemysłowe, wzornictwo unikatowe, dzieła graficzne i malarskie oraz formy rzeźbiarskie. Dialog pomiędzy nimi przebiega na wielu płaszczyznach, począwszy od materiałów, faktur, tekstur, wyrażających osobowości twórców aż po zaklęte w przedmiotach idee, skłaniające do przemyśleń związanych z aktualną kondycją człowieka. 

Wizualnym rezultatem jest homogeniczność nastroju, wyrównany puls, które generują siłę przyciągania, aby na chwilę usiąść i dotknąć – fizycznie i mentalnie. 

Autorzy prac: Marzena Wolińska – „NOMO”; Małgorzata Paruch-Piotrowska i Magdalena Jugo, – „LABA – Zestaw kawowy”, „TILT – Kolekcja donic siwakowych”; Mateusz Wróblewski, – „Kolekcja Tamara”, „coquelicots”; Mateusz Słociński – „Stołek Shuttle”; Martyna Pająk – „ONA-JA„, „EGO”; Wojciech Mazur – „Blue”; Paulina Buczyńska –„Kolekcja LINU”, „Kolekcja LITUM”; Dorota Januszek – „Nawijki”; Michał Filipiak – „Lampa OI”, „kolekcja MAUNA”, „kolekcja HODE”; Patrycja Mikołajczak – „InVerse”; Wojtek Tężycki – „bez tytułu”; Joanna Leciejewska – „kolekcja Ovale”; Szymon Zwoliński – „obiekt 1”.

Partnerem wystawy jest firma Forner spółka z o. o. 

  • Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 16.05.2023, 11:37
  • Ostatnia edycja: 16.05.2023, 13:30