Sąsiedztwo | Weronika Szaładzińska

Al. Marcinkowskiego 29

11-15.04.2023

Sąsiedztwo

Praca powstała w II Interdyscyplinarnej Pracowni Rysunku u prof. UAP Anny Tyczyńskiej oraz asystenta Piotra Machy w roku akademickim 2022/23. Tytuł nawiązuje do relacji, które nawiązały się między czterema rodzinami na wsi Podborek. Jeden dom wytworzył mikrospołeczeństwo pośrodku pól i łąk, gdzie jako dziecko, spędzając tam dużo czasu, miałam wrażenie, że istniejmy tylko my. Jako że moja babcia przeprowadziła się bliżej centrum, zerwała się moja więź z tym miejscem. Wystawa składa się między innymi z filmu, który obrazuje mój powrót w dawne rejony. To opowieść o ludziach tworzących dom, gdzie przedstawiam pokrywające się z moimi odczuciami wspomnienia związane z tym miejscem. Upamiętniając to, co przeminęło, zapraszam wraz ze mną do powrotu do sąsiedztwa.

Weronika Szaładzińska

Urodzona w 2001 roku w Toruniu. Studiuje na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu na Wydziale Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa. Działa głównie w obszarze fotografii, interesują ją pojęcia związane z samotnością i niewypowiedzianymi emocjami. Wierzy, że błąd nierzadko potrafi być ciekawszy, niż perfekcja w pracy.

@szalasjestem

• Autor: Matylda Konarska