Przejdź do treści

Pokazy performance

VII Pracowni Rzeźby i Działań Przestrzennych – Performance | WEJŚCIA / WYJŚCIA #6 

15.03.2023 od godz. 18:00
16.03.2023 od godz. 18:00

Pokazy performance są inauguracją wystawyNie ma mowy | Wystawa wokół VII Pracowni Rzeźby i Działań Przestrzennych – Performance

Lista osób artystycznych biorących udział w wystawie/performance:
Magda Czapiewska
Aleksandra Demianiuk
Dawid Dzwonkowski
Maja Korczyńska
Mac Lewandowski
Martyna Przybyło
Ksenia Pyza
Basia Stańko-Jurczyńska
Asia Urbańska
Adrian Woźniak
Koordynatorzy:
Marta Bosowska
Janusz Bałdyga

„Wejścia / Wyjścia” to tytuł cyklicznej prezentacji działań realizowanych przez studentów i absolwentów VII Pracowni Rzeźby i Działań Przestrzennych – Performance  w Galerii Curators’Lab. Tegoroczna edycja nosi zaproponowany przez osoby studiujące tytuł: Nie ma mowy. 

O litości nie ma mowy. No o tym to nawet nie ma mowy. Nie i już. Absolutnie nie ma mowy. Nawet nie ma prawa głosu. Nie ma mowy o takich wybrykach! Nie, nie ma mowy, bo to by było niezgodne, niewybaczalne. Niesamowite! To jest, to jest, o Boże, po prostu nie może być. W opisie nie ma mowy o tym, że chcą mówić o czymkolwiek. Trzeba odpowiedzieć, że nie ma mowy. Nie ma rozmowy. Nie ma gadki. 

O litości… nie ma mowy.

Założeniem prezentacji jest pokazanie postaw artystycznych i kierunków poszukiwań, a nie stworzenie spójnej demonstracji kolejnych etapów kształcenia. Za tą koncepcją prezentacji przemawia fakt bardzo zróżnicowanych doświadczeń i odmiennych osobowości tworzących środowisko pracowni.

Zakładamy możliwość działań symultanicznych realizowanych różnymi mediami. Przyjmujemy postulat aktywnego uczestnictwa obserwatorów w kształtowaniu się nieprzewidywalnego do końca charakteru artystycznego przekazu. Kładziemy nacisk na osobny charakter indywidualnych prezentacji zdając sobie sprawę z ich przynależności do jednego organizmu, jaki na tym etapie doświadczeń młodych artystów stanowi pracownia.

  • Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 10.03.2023, 17:45
  • Ostatnia edycja: 13.03.2023, 11:36