Przejdź do treści

Z przykrością informujemy, że na skutek problemów w Centrum Praw Kobiet zaplanowane Szkolenia dotyczące przemocy seksualnej w przestrzeni publicznej nie odbędą się w podanych terminach. Poinformujemy Państwa o późniejszych datach.  

Jagoda Libner – stand up – Jak reagować na molestowanie seksualne w przestrzeni publicznej: Metoda 5D

Zapraszamy na Szkolenie związane z przemocą seksualną w przestrzeni publicznej prowadzone przez trenerkę z Centrum Praw Kobiet Jagodę Libner.

STAND-UP- Jak reagować na molestowanie seksualne w przestrzeni publicznej Metoda 5D

„Wciąż mała jest wiedza, że molestowanie seksualne to nie tylko fizyczna napaść. To także zaczepki, zagradzanie drogi, gwizdanie, oblizywanie się, cmokanie na widok idącej dziewczyny. To ocieranie się o nią w autobusie, wykonywanie przy niej gestów o charakterze seksualnym. To także niewybredne żarty z jej wyglądu czy ubioru.(…) Celem kampanii jest edukacja i uświadamianie problemu. Ale nie tylko: także przygotowanie kobiet i mężczyzn do przeciwstawiania się molestowaniu kobiet w przestrzeni publicznej, w tym najważniejsze: nauczenie skutecznej reakcji – gdy takiego molestowania doświadczają, ale też, gdy są jego świadkami.”

Jagoda Libner to Certyfikowana Trenerka Metody 5D, psycholożka ze specjalizacją w Psychoterapii i Animacji Społeczności Lokalnych. Zawodowo zajmuje się marketingiem internetowym, a pro bono współpracuje od ponad roku z Fundacją Centrum Praw Kobiet w Poznaniu, gdzie udziela konsultacji psychologicznych. Szczególnie bliskie są jej zagadnienia neuropsychologii oraz psychosomatyki, które poznaje teoretycznie oraz poprzez praktykę jogi. 

Szkolenie odbędzie się w wersji online, trwa ok. 1.30h. 

Są dwa terminy do wyboru:

Nowe terminy zostaną niedługo podane

Zgłoszenie uczestnictwa proszę przesyłać na adres: justyna.ryczek@uap.edu.pl


Kampania Społeczna L’Oréal Paris oraz Centrum Praw Kobiet i międzynarodowej organizacji Right To Be Stand Up Sprzeciw się molestowaniu w miejscach publicznych.

  • Autor: Piotr Grzywacz
  • Opublikowano: 10.02.2023, 18:23
  • Ostatnia edycja: 15.02.2023, 10:50