Przejdź do treści

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszych studentów.
Pani Klara Kondracka otrzymała wyróżnienie w ramach konkursu organizowanego przez stowarzyszenie PLGBC w kategorii najlepszy studencki projekt ekologiczny za pracę dyplomową pt. „Akcelerator dla młodych twórców. Rewitalizacja obiektów poprzemysłowych Starej Cegielni w  Poznaniu.”Do konkursu zgłoszono 108 prac studenckich ze wszystkich uczelni w Polsce. W kategorii studenckiej przyznano dwie nagrody – laureat i wyróżnienie. Praca Pani Klary zdobyła wyróżnienie.Wręczenie nagród odbyło się w trakcie corocznej konferencji PLGBC Green Building Summit w Warszawie.


Rewitalizacja w dobie kryzysu ekologicznego zyskuje na znaczeniu. Samo ponowne wykorzystanie już zbudowanej tkanki zasługuje na uznanie. Ponadto kompleks zakłada uzupełnienie już istniejącej zabudowy o nowe części, które zaprojektowano również zgodnie z zasadami budownictwa ekologicznego, tj. wykorzystując konstrukcję z drewna klejonego, przesłony elewacyjne z wiklinowej kraty, deski z drewna opalanego czy też beton konopny.

Paweł Kobierzewski
Prokurent, TKHolding

PLGBC – Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – polska organizacja pozarządowa typu non-profit zrzeszająca podmioty z dziedziny architektury, budownictwa i gospodarki nieruchomościami, mająca na celu propagowanie w tych dziedzinach działania na zasadach zrównoważonego rozwoju. PLGBC jest jedną z najistotniejszych w Polsce organizacji skupiającej specjalistów z zakresu budownictwa energooszczędnego. Zrzesza producentów, projektantów, firmy budowlane oraz ośrodki uniwersyteckie. Katedra Architektury na WAiW UAP jest członkiem PLGBC w związku z działalnością Pracowni Projektowania Zrównoważonego.

  • Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 22.11.2022, 15:44
  • Ostatnia edycja: 01.12.2022, 11:14