W stolicy Republiki Czech trwają wystawy związane z tegoroczną edycją programu Figurama. W trakcie otwarcia międzynarodowej wystawy rysunku studenckiego – Figurama 22 i towarzyszących jej wystaw prac polskich i czeskich pedagogów zostały wręczone studentom nagrody za najlepszy rysunek figuratywny im. Egona Schiele. Tegorocznymi laureatami są :

• I Nagroda im. Egona Schiele – Ksawery Sajdak ASP Katowice – Polska
  • II Nagroda im. Egona Schiele – Anna Krystofikova AVU Praga – Republika Czech
  • III Nagroda im. Egona Schiele – Veronika Fedasova ZCU Pilzno – Republika Czech

Wystawy w Pradze, w Kampusie Hybernska zamykają tegoroczną edycję programu. Wcześniejsze wystawy Figuramy 22 zostały zrealizowane we Wrocławiu w Polsce, w Valec, w Kozlov i w Ostrawie w Republice Czech.

• Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 21.11.2022, 10:55