Wystawa „Solaris_manipulacje” w Galerii Grafiki Uniwersytetu SWPS

• Autorzy i autorki prac: Basia Budniak, Sławomir Decyk, Tomek Dobiszewski, Michał Jakubowicz, Paweł Kula, Diego López Calvin, Miłosz Pobiedziński, Tarja Trygg, Tomasz Wentland, Ilan Wolff, Piotr Wołyński
  • Czas trwania wystawy: 8 listopada 2022 r. – 30 listopada 2022 r.
  • Oprowadzanie: 8 listopada 2022 r., godz. 18.00
  • OrganizatorGaleria Grafiki Uniwersytetu SWPS
  • Miejsce: Uniwersytet SWPS, ul. Ostrowskiego 30b, Wrocław
  • Wystawa realizowana w ramach 8 Mediations Biennale Polska 2022, Exit Code

Serdecznie zapraszamy 8 listopada 2022 r. do Galerii Grafiki Uniwersytetu SWPS na wernisaż wystawy „Solaris_manipulacje”. To projekt artystyczny z zakresu tzw. powolnej fotografii (slow photography), który od momentu powstania, tj. od 2000 r., zakłada manipulację obrazem oraz podważanie umowy społecznej w zakresie tego, jak od lat definiujemy fotografię. Długie, antymigawkowe ujęcia trwające od kilku miesięcy do kilku lat w specyficzny sposób ukazują grę światłem. Kuratorami wystawy są prof. Michał Jakubowicz z Uniwersytetu SWPS (filia we Wrocławiu) oraz prof. Sławomir Decyk z Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Więcej informacji: https://swps.pl/my-uniwersytet/aktualnosci/wyklady-i-spotkania/33001-wystawa-solaris-manipulacje-w-galerii-grafiki-uniwersytetu-swps

• Opublikowano: 25.10.2022, 20:32
  • Ostatnia edycja: 13.02.2023, 16:18