Przejdź do treści

Our Bio-Tech Planet: The Future of Plants and Humans

Ogród Botaniczny w Rzymie, 24.10 – 30.11. 2022

Prof. Dr hab. Joanna Hoffmann – Dietrich  /Pracownia Projektów i Badań Transdycyplinarnych WEAiK/ wraz z zespołem Art & Science Node  ma przyjemność zaprosić na 

Multimedialną, międzynarodową wystawę i intensywny tydzień interdyscyplinarnych  wydarzeń łączących sztukę, naukę i technologię:  Our Bio-Tech Planet: The Future of Plants and Humans w majestatycznym Ogrodzie Botanicznym w sercu Rzymu.

Impreza organizowana przez Art & Science Node tworzy przestrzeń komunikacji między naukowcami, artystami  i szeroką publicznością, zadając pytanie o wspólną przyszłość ludzi i roślin w świetle kryzysów środowiskowych i społecznych z jednej strony, oraz postępu naukowo-technologicznego z drugiej. Wybitni naukowcy, artyści a także światowej sławy szefowie kuchni, podejmują ten temat poprzez udział w wystawie, pokazach filmowych i działaniach performatywnych, panelach dyskusyjnych, prezentacjach i warsztatach.

Impreza wieńczy 5-letni projekt CHIC Consortium (obejmujące 16 partnerów z Europy i 1 z Nowej Zelandii) w ramach programu Research & Innovation (Biotechnology), EU Horyzont 2020. 

Our Bio-Tech Planet: The Future of Plants and Humans jest kontynuacją  i poszerzeniem wystawy Our Biotech Planet: The Routes to Roots Networks and Beyond towarzyszącej zeszłorocznemu Europejskiemu Kongresowi: Plant Biology Europe, która połączyła europejski projekt CHIC z projektem artystyczno-badawczo-edukacyjnym Ryzosfera: Wielka Sieć Małych Światów rozwijanym przez Pracownię Projektów i Badań Transdysycplinarnych WEAiK UAP we współpracy z Wydziałem Biologii UAM i Fundacją Art & Science Synergy Foundation/Art & Science Node.

Więcej: https://artscience-node.com/our-bio-tech-planet-future-of-plants-and-humans-start/

  • Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 14.10.2022, 11:07
  • Ostatnia edycja: 14.10.2022, 11:07