Przejdź do treści

Katarzyna Dreszer, Wystawa prac graficznych zatytułowana: „Trans-formation” 

Wystawa obejmuje cykl trzynastu prac graficznych – tryptyków i trzech dyptyków zrealizowanych w technologii cyfrowej (114/93cm)

Prezentowane prace są syntezą moich doznań, refleksji i przemyśleń związanych z transformacją gestu w obrazie płynnym. Jednocześnie stanowią one kontynuację moich dotychczasowych studiów dotyczących znaczeń zapisywanych ruchem. Przeprowadzone doświadczenia podczas podróży po świecie potwierdziły moje przekonanie, że istotą i źródłem różnic kulturowych jest ruch. W Azji ruch życia kształtowany i wzbudzany wśród żywiołów zwrotnikowego klimatu, wulkanicznych kraterów, palącego słońca, bujnej roślinności i monsunowych deszczy. Ten ruch kształtował kulturę, która rozwinęła się w miejscu wspaniałym obfitością darów natury. Natury, która potrafi być łagodną i szczodrą, by nagle zmienić się w groźną i niszczącą w szaleństwie uwolnionych żywiołów.

Również w kulturze śródziemnomorskiej związek ruchu z dźwiękiem w każdym miejscu wydaje się oczywisty. Z tego związku rodzą się znaki i ich znaczenia.

Ruch, zaburza „milczenie” formy, która zaczyna komunikować treści. Energia dźwięku kształtuje pejzaż – świat nasycony ruchem, emocją i napięciami.

  • Autor: Piotr Grzywacz
  • Opublikowano: 26.10.2022, 14:44
  • Ostatnia edycja: 22.11.2022, 21:51