Wystawa obejmuje cykl trzynastu prac graficznych – tryptyków i trzech dyptyków zrealizowanych w technologii cyfrowej (114/93cm)
Prezentowane prace są syntezą moich doznań, refleksji i przemyśleń związanych z transformacją gestu w obrazie płynnym. Jednocześnie stanowią one kontynuację moich dotychczasowych studiów dotyczących znaczeń zapisywanych ruchem. Przeprowadzone doświadczenia podczas podróży po świecie potwierdziły moje przekonanie, że istotą i źródłem różnic kulturowych jest ruch. W Azji ruch życia kształtowany i wzbudzany wśród żywiołów zwrotnikowego klimatu, wulkanicznych kraterów, palącego słońca, bujnej roślinności i monsunowych deszczy. Ten ruch kształtował kulturę, która rozwinęła się w miejscu wspaniałym obfitością darów natury. Natury, która potrafi być łagodną i szczodrą, by nagle zmienić się w groźną i niszczącą w szaleństwie uwolnionych żywiołów.
Również w kulturze śródziemnomorskiej związek ruchu z dźwiękiem w każdym miejscu wydaje się oczywisty. Z tego związku rodzą się znaki i ich znaczenia.
Ruch, zaburza „milczenie” formy, która zaczyna komunikować treści. Energia dźwięku kształtuje pejzaż – świat nasycony ruchem, emocją i napięciami.
Kurator: Joanna Daszkiewicz/ w ramach 1 Polskiego Forum Przyszłości Moralności
Organizator: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu UAM/ Galeria Sztuki Współczesnej Akademia Lubrańskiego, Poznań
Partnerzy: Polskie Stowarzyszenie Transhumanistyczne / Govtech Polska;
Media: Rzeczpospolita, TVP3 Poznań, Galeria Sztuki Współczesnej Akademii Lubrańskiego