Holos znaczy całość, Wernisaż

Tytuł wystawy nawiązuje do greckiego  znaczenia słowa – holos, które jest pierwszym członem nazwy techniki artystycznej, jaką jest holografia.  Drugi człon – grapho oznacza piszę, umieszczając holografię pośród innych technik graficznych. To, co holografię odróżnia od innych form zapisu to przestrzeń. Dzięki niezwykle dużej ilości informacji o obiekcie utrwalonej na niewielkiej płaszczyźnie błony holograficznej, możliwe jest  odtwarzanie realistycznego, trójwymiarowego obrazu. Powyższa wystawa skupia prace zrealizowane w tej właśnie wyjątkowej technice. Jest prezentacją różnych postaw artystycznych oraz odmiennych metod wykorzystania holografii.
Ukazuje bogactwo jej możliwości oraz szerokie spektrum zastosowania.
Pokazano tu dzieła studentów, absolwentów oraz wykładowców Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, które w większości powstały w Pracowni Obrazowania Przestrzennego Wydziału Rzeźby.

Jarosław Bogucki

• Autor: Matylda Konarska