41. i 42. edycja Konkursu im. Marii Dokowicz na najlepszy dyplom UAP – „Eksperyment”

wernisaż: 7.11, godz. 19.00
Pawilon 11 – Iglica
Międzynarodowe Targi Poznańskie*
czas trwania wystawy: 7 – 13.11.2022
godziny otwarcia: 11-18, 11-20 (ND)
kurator: Maciej Kurak
aranżacja: Rafał Górczyński
*UWAGA:
W dniu wernisażu, od godz. 18.30 (7.11) wejście na teren Targów możliwe jest bez karty wstępu.
Natomiast w czasie trwania wystawy (8-13.11) prosimy o odbiór biletów, dostępnych we wszystkich portierniach budynków uczelni oraz w Biurze Rektora (bud. A) i Biurze Promocji (bud. E).

Patronat honorowy nad wystawą konkursową:

Anna Tyczyńska | Cicho, cicho, sza…
Wystawa laureatki Konkursu im. Marii Dokowicz z 1991 roku

• Adrianna Nowakowska
  • Paulina Przychodzka
  • Zofia Wawrzyniak

Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie podczas wystawy konkursowej najlepszych studenckich, magisterskich dyplomów artystycznych i projektowych, powstałych na UAP w roku akademickim 2020/21 oraz 2021/22. Ze względu na dużą reprezentację na UAP uprawianych zakresów w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki (od animacji, architektury, po fotografię, scenografię i wzornictwo), wystawa jest ważnym i ciekawym głosem młodych artystów i projektantów w niekończącej się rozmowie o kulturze artystycznej. Różnorodność prezentowanych prac zawsze spotyka się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Poznania oraz wszystkich zainteresowanych kulturą wizualną. Do udziału w charakterze partnerów i fundatorów nagród dodatkowych zapraszani są przedstawiciele sztuki i biznesu. Dzięki temu, działalność prowadzona na uczelniach artystycznych w Polsce tworzy i spaja związki różnych branż, co przyczynia się do większej świadomości roli sztuki w naszym społeczeństwie i przede wszystkim, umożliwia większy udział twórców w budowie i kreacji różnych dziedzin życia społecznego.

Tegoroczne 41. i 42. edycja wydarzenia w postaci wystawy konkursowej (41. powinna odbyć się w 2021 roku, jednak z powodu pandemii konkurs przez dwa lata nie odbywał się. W marcu br. udało nam się zorganizować 40. edycję z 2020), zostanie zorganizowana w przestrzeni Pawilonu Iglica na MTP (pawilon nr 11) – hali wystawienniczej Międzynarodowych Targów Poznańskich, zlokalizowana na terenach targowych w Poznaniu, od strony Mostu Dworcowego. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli MTP i Poznania.
Dopełnieniem wystawy głównej będzie prezentacja pracy prof. Anny Tyczyńskiej (prowadzącej II Interdyscyplinarną Pracownię Rysunku na Wydziale Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP) w Galerii Rotunda UAP (zlokalizowanej na terenie uczelni) – laureatki konkursu Dokowicz w 1991 roku.

Organizacja:

• Radio AFERA,
  • Wielkopolska. Kultura u Podstaw

Zespół organizacyjny:
Bogumiła Jung, Artur Adamczak, Piotr Grzywacz, Dorota Karolewska, Matylda Konarska, Agnieszka Krupa, Olena Petrenko, Małgorzata Ratajczak, Yuliya Zalozna
Koordynacja, projekt zabudowy i aranżacja:
Rafał Górczyński, Michał Szmyt
Identyfikacja wystawy:
Grzegorz Myćka
Projekt graficzny i skład katalogu:
Piotr Marzol
Video: