Przejdź do treści

Ryzosfera: Organizm” wystawa towarzysząca Ogólnopolskiej Konferencji Mykologicznej

Wydział Biologii UAM, Kampus Morasko 25-28.09.2022
otwarcie: 25.09.2022 godz. 18

Zapraszamy na otwarcie wystawy artystycznej Klubu Nauki i Sztuki pt.  „Ryzosfera: Organizm”, towarzyszącej Ogólnopolskiej Konferencji Mykologicznej z okazji 10-lecia Polskiego Towarzystwa Mykologicznego, które odbędzie się w 25.09.  o godz.18 na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Badania naukowe dotyczące rozległych sieci interakcji zachodzących w sferze korzeniowej między roślinami, grzybami i mikroorganizmami inspirują nie tylko naukowców. Prowokują do refleksji i pytań wykraczających daleko poza obszary nauk przyrodniczych, zmieniając nasze postrzeganie relacji między jednostką a środowiskiem, między człowiekiem a jego naturalnym, społecznym i kulturowym habitatem. Multimedialna wystawa Klubu Nauki i Sztuki wpisuje się w międzyuczelniany projekt artystyczno-badawczo-edukacyjny pt. „Ryzosfera: Wielka Sieć Małych Światów”, realizowany w ramach współpracy między Wydziałem Biologii UAM a Pracownią Projektów i Badań Transdyscyplinarnych WEAiK Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

W wystawie udział biorą: Joanna Hoffmann-Dietrich (prowadząca), Liwia Klupś, Malwina Postaremczak, Piotr Słomczewski (prowadzący), Zuzanna Szczepańska, Emilia Wysocka.

Więcej o konferencji: http://www.ptmyk.pl/?page_id=47www.transdisciplinary-art.pl

  • Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 20.09.2022, 16:09
  • Ostatnia edycja: 20.09.2022, 16:09