Zapraszamy do wzięcia udziału w 2. edycji warsztatów z animacji poklatkowej UAP!

Wszystkich zainteresowanych tworzeniem filmów animowanych serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach animacji poklatkowej. Warsztaty adresowane są do osób, które myślą o tworzeniu filmów, studiowaniu animacji lub podobnych kierunków, początkujących oraz posiadających doświadczenie domowe lub warsztatowe.

Uczestnicy podczas zajęć, pod profesjonalną opieką, będą realizować animowane filmy krótkometrażowe. Warsztatowicze poznają różnorodne techniki animacji filmowej a także będą mieli możliwość pracy na profesjonalnym sprzęcie filmowym. Elementem wzbogacającym warsztat będą szkolenia z obsługi sprzętu filmowego i spotkania z lokalnymi twórcami filmowymi.

Warsztaty łączą w sobie formę wykładów i praktycznych ćwiczeń i stanowić będą kurs animacji poklatkowej zakładający poznanie wszystkich tradycyjnych technik animacji od prezentacji po praktykę. Uczestnicy zapoznają się ze sposobami storytellingu filmowego i stworzą storyboard do swojego filmu. Zajęcia pozwolą na zapoznanie się z tworzeniem zasad dramaturgii, kompozycji kadru, oświetlenia, realizacji zdjęć na profesjonalnych urządzeniach i stanowiskach do animacji. Filmowcy będą mogli zapoznać się z zasadami postprodukcji, łącznie z udźwiękowieniem filmu. Uczestnicy będą pracować na profesjonalnym oprogramowaniu służącym do tworzenia animacji np. Dragon Frame czy After Effects.

W procesie animacji będziemy wykorzystywać szeroką gamę narzędzi i technik realizacyjnych. Każde zajęcia rozpoczynają się od wprowadzenia, które ma na celu przygotowanie uczestników do dalszej pracy. Dzięki kompleksowej prezentacji podstaw sztuki filmowej uczestnicy warsztatu dowiedzą się, w jaki sposób wykorzystywać poszczególne urządzenia, żeby osiągnąć pożądany efekt. Podczas pracy z kamerą uczestnicy nagrają własny materiał, który z pomocą prowadzącego zmontują w filmy.

Liczba/wiek uczestników: 15 osób
Miejsce: Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, budynek D, ul. Solna 4
Materiały uczestników: podstawowe materiały plastyczne: kolorowe brystole, pisaki, kredki, plastelina, itp.

Zajęcia będą się odbywać od początku października do końca grudnia w wybrane weekendy (zgodnie z harmonogramem) w godzinach 14:00–17:00.

ZAPISY: do 06.10.2022
START: 8.10.2022

ZGŁOSZENIA: warsztaty@uap.edu.pl
KONTAKT: warsztaty@uap.edu.pl/ tel. 571 278 416