II Katedra Rysunku UAP | OKO NA RYSUNEK

Wystawa II Katedry Rysunku w Collegium im. Floriana Znanieckiego UAM,
ul. A. Szamarzewskiego 89.
Otwarcie: 03.10.2022, o godz. 12.00

W wystawie biorą udział:
Natalia Brandt
Diana Fiedler
Paweł Flieger
Jerzy Hejnowicz
Alicja Jeziorecka
Katarzyna Klich
Ewa Kulesza
Sławomir Kuszczak
Ada Łowkis
Hanna Łuczak
Adam Nowaczyk
Mikołaj Poliński
Paweł Polus
Maciej Przybylski
Marcin Salwin
Jarosław Szelest
Zbigniew Szot
Sebastia Trzoska

Wystawa II Katedry Rysunku OKO NA RYSUNEK jest realizowana na zaproszenie Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM. W przestrzeni wystawienniczej Collegium im. Floriana Znanieckiego zostaną zaprezentowane prace 18 artystów pedagogów, odnoszące się do szeroko rozumianego języka rysunku. OKO NA RYSUNEK stanowi pierwszą wspólną prezentację katedry skupiającej 10 pracowni rysunkowych, których indywidualne programy nauczania odzwierciedlają różnorodne spojrzenia na język rysunku. Przygotowana wystawa ma stanowić pierwszą odsłonę cyklu prezentacji realizowanych w różnych miejscach wystawienniczych i odnoszących się każdorazowo do innego problemu plastycznego.
Prezentacja jest również pierwszą wspólną inicjatywą pomiędzy Wydziałem Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza i Wydziałem Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

• Opublikowano: 29.09.2022, 20:34
  • Ostatnia edycja: 25.07.2023, 12:47