Galeria Centrala wraca z programem wystawienniczym po wakacyjnej przerwie z wystawą Kingi Wrony – tegorocznej laureatki III nagrody Grand Press Photo w kategorii „Climate and responsibility”.

Już 16 września o g. 19 rozpocznie się wernisaż wystawy, a o g. 20 tego samego dnia odbędzie się spotkanie z autorką.

Na wystawę składa się kilkanaście fotografii i obiekty prezentujące wizualną opowieść o konsekwencjach wybuchu wulkanu Cubre Vieja na hiszpańskiej wyspie La Palma.
Erupcja wulkanu trwała dokładnie 85 dni i była najbardziej dotkliwą ekonomicznie katastrofą naturalną w historii Hiszpanii.

Kinga Wrona
Fotografka freelancerka. Studentka Instytutu Fotografii Twórczej Uniwersytetu Śląskiego w czeskiej Opavie. Z wykształcenia magister chemii, na co dzień pracuje w obszarze badań klinicznych. Mieszka w Krakowie, rodzinnie związana jest z Hiszpanią. Obecnie w swojej fotografii zajmuje się głównie relacją człowieka z naturą. Jest tegoroczną laureatką Grand Press Photo 2022. Jej zdjęcia były publikowane w magazynach Polityka, National Geographic Polska, The Calvert Journal Magazine oraz New York Post.

www.kingawrona.com

Autorka będzie do dyspozycji osób zainteresowanych rozmową o projekcie
17 września w g. 12-15 w Galerii Centrala oraz 15 i 16 października w trakcie Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii.

• Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 12.09.2022, 11:38