Przejdź do treści

wystawa SYNTEZA 2022 TEKSTURA odbędzie się w Vouleftikon – First Parliament of Greece 03-10.09.2022

Wydarzenie będzie częścią Międzynarodowego Sympozjum Medea na temat sztuki, nauki i technologii na Peloponezie w Grecji pod patronatem miasta Nafplio – DOPPAT.

http://medea2022.pl/

SYNTEZA 2022 – architektura | grafika | design to międzynarodowa wystawa prezentująca prace nauczycieli i studentów czołowych uczelni artystycznych w Polsce i za granicą oraz zaproszonych gości. 

Poprzednia edycja obejmowała wiele wystaw, prace prezentowane były w Salonikach Science Center & Technology Museum NOESIS (Saloniki, Grecja), Poliarte Accademia di Belle Arti e Design (Ancona, Włochy), Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, szczecińskim oddziale SARP, Galerii Strefa Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, podczas Łódź Design Festival oraz Art Week w Poznaniu w Starym Browarze. 

Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem T E K S T U R A i będzie poświęcona projektom artystycznym, w których faktura/wzór był ważnym i nieodłącznym elementem pracy. 

Dotychczas liczne wystawy SYNTEZA współorganizowały następujące uczelnie artystyczne:

– Akademia Sztuki w Szczecinie

– Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu

– Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

– Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

– Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu | Wydział Sztuk Pięknych

– Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

– Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

– Poliarte Accademia di Belle Arti e Design (Ankona, Włochy)

Uczestnicy wystawy (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu):

Andrzej Bobrowski, Wojciech Janicki, Tomasz Jurek, Dorota Karolewska, Agata Kulczyk, Marcin Markowski, Piotr Marzol, Witold Modrzejewski, Lucyna Talejko Kwiatkowska, Radosław Włodarski, Marta Bączyk, Kseniya Dubiashchuk, Klaudia Figura, Maja Grynko, Jagoda Kalisz, Daniel Kubacki, Julia Olszewska, Zuzanna Nowak, Aleksandra Pelan, Borys Szadkowski, Martyna Żelazna, Maciej Basałygo, Alicja Nalikowska, Daria Kubik, Marta Brennenstuhl-Bludnik, Michał Bartkowiak, Mikołaj Stankowski, Natalia Kliśko-Walczak, Oriana Tyll, Piotr Machowiak, Robert Gruszewski, Weronika Węcławska-Lipowicz, Wojciech Sypniewski, Emilia Cieśla-Jarzębowska.

Kuratorzy:

Akademia Sztuki w Szczecinie:

Irek Kuriata,

Agata Pełechaty,

Adam Klasa,

Dominika Zawojska-Kuriata,

Małgorzata Kopczyńska,

Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu:

Emilia Cieśla-Jarzębowska,

Robert Gruszewski,

Agata Kulczyk,

Witold Modrzejewski,

Wojciech Janicki,

Poliarte Accademia di Belle Arti e Design (Ankona, Włochy):

Diego Giachetti,

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi:

Rafał Szrajber,

Karolina Grudzińska,

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie:

Magdalena Pińczyńska,

Wojtek Kapela,

Tomasz Winiarski,

Magdalena Biczak,

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie:

Agnieszka Ziemiszewska.

  • Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 31.08.2022, 09:32
  • Ostatnia edycja: 23.01.2023, 21:01