20 ARTYSTÓW NA 20-LECIE GALERII

STÓŁ IMPROWIZOWANY I
tempera jajowa, kredka akwarelowa i pastel na płótnie 100×120 cm
autor: Mateusz Pietrowski

Działająca od 2020 roku w Wysogotowie przy Fundacji Nowa, dawniej Fundacji PBG, Galeria sztuki Nowa Gallery, dawniej PBG Gallery, jest miejscem wyjątkowych spotkań ze sztuką, promujących artystów tworzących w Polsce a także zagranicą. Jej założycielka, Małgorzata Wiśniewska, mecenas sztuki dawnej i współczesnej od lat z sukcesem łączy sztukę i pasję w biznesie. Dzięki jej artystycznym zamiłowaniom, ten niecodzienny mariaż to niezliczona liczba projektów i wydarzeń artystycznych. Niepowtarzalną atmosferę i oprawę odbywających się tu cyklicznie wernisaży doceniają wystawiający tu artyści oraz zapraszani goście. Zaszczyceni jesteśmy obecnością w naszej Galerii wielu historyków sztuki, kustoszy muzeów, muzyków, pisarzy i poetów, aktorów i przedstawicieli mediów oraz wielu znanych osobowości świata kultury i sztuki. Współpraca z uczelniami, szkołami i stowarzyszeniami artystycznymi to ogromna satysfakcja i droga do sukcesu!

• Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 10.06.2022, 07:50