Galeria Wydziału Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa na Wysokim Poziomie serdecznie zaprasza na wystawę:

PROM QUEENS | Nati Nadworna & Tyna Tokars

9.05–20.06.2022

wernisaż: 9.05.2022 godz. 19:00

Galeria na Wysokim Poziomie UAP
(Bud. A III piętro)

???????????

Szanowne Osoby,
serdecznie zapraszamy na PROM QUEENS*

Nawiązując do wieloletniej tradycji, Tyna Tokars i Nati Nadworna ugoszczą Was w Galerii na Wysokim Poziomie UAP.

Uroczyste rozpoczęcie wystawy odbędzie się 9 maja 2022 roku o godzinie 19.00
Obowiązuje strój wieczorowy.

*PROM QUEENS jest częścią naszych wspólnych poszukiwań, odnoszących się do naszych queerowo-lesbijskich doświadczeń
z czasów nastoletnich. Jest to wizja w której spełniamy highschoolowe marzenie, stajemy się królowymi balu maturalnego i łamiemy (hetero)normatywne zasady. Jest to próba wpisania się w świat do którego nie należymy, chęć przeżycia licealno-gimnazjalnego doświadczenia na nowo. Sprzeciwiamy się postrzeganiu nas jako koleżanki, które tańczą razem poloneza z przymusu, gdyż nie znalazły męskiego partnera. Jesteśmy nie tylko partnerkami, ale też it girls przyszłości, couple goals naszej szkoły i lesbijskimi idolkami.

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 10.05.2022, 14:42