Marek Przybył | Srebro, Rdza, Popiół i inne cykle malarskie

21.05 – 19.06.2022

wernisaż: 21.05.2022, godz. 18.00
Galeria Miejska w Mosinie, ul. Niezłomnych 1

Prezentowana wystawa to kompilacja moich cykli malarskich z ostatnich lat. Tytułowy „Srebro, rdza, popiół” to cykl wyjściowy, traktujący o przemijaniu. Pozostałe cykle powstawały niejako symultanicznie. Są wśród nich retoryczne pytania o sens twórczości. Prezentuję też obrazy ilustrujące kalejdoskop moich emocji w kontekście wydarzeń kulturowych, społecznych czy politycznych, a także osobistych przeżyć rodzinnych.

Marek Przybył – Urodził się w 1961 roku w Poznaniu. W 1987 roku uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni prof. Jacka Waltosia i z rysunku w pracowni prof. Józefa Fliegera. Jest pracownikiem badawczo-dydaktycznym Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Obecnie pracuje na stanowisku profesora zwyczajnego. Prowadzi XI Pracownię Malarstwa na Wydziale Malarstwa i Rysunku. Autor 26 wystaw indywidualnych. Brał również udział w około 60 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Radomiu, Kolekcji Krzysztofa Musiała oraz wielu innych kolekcjach prywatnych krajowych i zagranicznych. Jest także autorem licznych publikacji na temat sztuki.

• Opublikowano: 17.05.2022, 21:07
  • Ostatnia edycja: 19.05.2022, 09:56