Serdecznie zapraszamy do udziału w Ofensywie Teatralnej VIII

Ofensywa Teatralna VIII: Chimera to edycja wyjątkowa, podczas której będzie można zobaczyć zarówno scenicznych zawodowców jak i OFFowych wyjadaczy operujących w przeróżnych stylistykach. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym teatralnym natarciu!

Ofensywa Teatralna gromadzi ludzi, którzy teatr tworzą i widzą na swój własny i niepowtarzalny sposób, często inaczej, często pod prąd, szukając inspiracji w miejscach, które inni omijają lub które innych nie interesują. Twórcy Ofensywy chcą przecierać nowe ścieżki lub reinterpretują te dobrze już znane.

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania. #poznanwspiera

WYSTAWA pt.: „Chimera”, 1-3 kwietnia, piątek-niedziela:

1 kwietnia, godz. 18:00 – wernisaż wystawy w holu Teatru Ósmego Dnia

Godziny otwarcia wystawy:
18:00 – 22:00, 1 kwietnia, piątek, hol Teatru Ósmego Dnia
10:00 – 14:00 oraz 18:00 – 21:00, 2 kwietnia, sobota, hol Teatru Ósmego Dnia
10:00 – 14:00, 3 kwietnia, niedziela, hol Teatru Ósmego Dnia

Wydarzeniem towarzyszącym naszemu festiwalowi jest wystawa prac studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Studenci Grafiki Warsztatowej/Artystycznej będą mieli okazję wyjść poza znane sobie galerie uczelniane, natomiast ludzie związani z teatrem zapoznają się z ich twórczością, powstającą zaledwie kilkaset metrów od budynku Teatru Ósmego Dnia. Publiczność natomiast dostanie szansę zderzenia się różnymi formami sztuki oraz twórcami – tymi doświadczonymi i tymi na początku swojej drogi.

Artyści: Marta Chudy, Kamila Lukaszczyk, Mateusz Leszczyński, Barbara Borysewicz, Maria Broniewska, Małgorzata Gazda, Jan Stachowiak, Antonina Kłos

Partnerem wystawy jest Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu

SPEKTAKLE 2 kwietnia, sobota, Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44:

18:00 – 19:00 Teatr Kana „Gęstość zaludnienia”

19:15 – 20:05 Teatr Ego Vu „Umbra” oraz „Pora Relaksu”

20:20 – 21:10 Magdalena Bochan-Jachimek „Złota Rybka przed 40-tką”

21:10 – 23:00 Spotkanie artystów z widownią i poczęstunek w Teatrze Kóltura, ul. 23 Lutego 8

WARSZTATY:
Wszystkie warsztaty teatralne są bezpłatne (piątek-niedziela) – będą prowadzone przez członków Zachodniopomorskiej OFFensywy Teatralnej (wstępnie Teatr Krzyk, Teatr aDversum, Teatr Spotkań Wielu) oraz aktorkę zawodową Magdalenę Bochan-Jachimek zapisy drogą mailową na adres ofensywa@smartness.pl – w treści maila prosimy o dane kontaktowe (imię, nazwisko i najlepiej numer telefonu) oraz dni warsztatowe jakimi jesteś zainteresowany (jeżeli chcecie przyjść jako grupa – wypiszcie wszystkie osoby).
Zgłoszenia na warsztaty teatralne przyjmowane są do 31 marca 2022 r. (nie zdążysz – i tak przyjdź, coś wymyślimy)

Więcej informacji na facebooku: https://www.facebook.com/events/307747231346144

• Autor: Agata Tratwal